סגירת מרפסת לוגו המרפסת
לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות:
מחפשים סגירה מדהימה למרפסת שלכם?
השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ ראשוני חינם!

בטון מוחלק ומוצריו: מהו בטון דקורטיבי ומהו טראצו עם עוד מגוון סוגי בטון

מבוא על מוצרי הבטון

בטון הוא חומר מרוכב המורכב ממלט ומאגרגט. הוא נמצא בשימוש נרחב בבנייה וכחומר בנייה, כגון מדרכות, יסודות וכבישים.

הוא מורכב מאגרגט (חצץ וחול), מים ומלט (חומר קשירה). הצורה הנפוצה ביותר של בטון היא בטון צמנט פורטלנד.

המילה בטון באה מהמילה הלטינית "concretus" שפירושה "לגדול ביחד" או "להיות אחד".

בטון דקורטיבי הוא סוג של בטון המשמש בעיצוב פנים הבית. ניתן להשתמש בו בצורה של ריצוף, חיפוי קירות ואפילו רהיטים.

הסוג הפופולרי ביותר של ריצוף בטון דקורטיבי נקרא טרצו. טראצו הוא תערובת של מלט, חול, מים ושבבי שיש או שבבי אבן אחרים. הוא הומצא על ידי אומנים איטלקיים במאה ה-15 ושימש במקור כתחליף שיש לרצפות וקירות.

קראו עוד על בטון ומוצריו בהמשך המאמר:

מהו בטון דקורטיבי?

בטון דקורטיבי הוא סוג של בטון המשמש להענקת מראה אסתטי יותר למבנה. זה יכול לשמש הן למטרות פנים והן למטרות חיצוניות.

בטון דקורטיבי יכול להתבצע עם חומרים שונים כגון שיש, גרניט, או אפילו זכוכית. המטרה העיקרית של בטון דקורטיבי היא לספק משטח אטרקטיבי בעל יכולת לעמוד בפני עומסים כבדים ותנאי מזג אוויר קשים.

טכניקות הבטון הדקורטיבי הפופולריות ביותר הן הטבעה ושבלונות.

כיום ישנם סוגים רבים ושונים של מוצרי בטון לבחירה כגון: טרצו מלוטש, טרצו מלוטש בכתם חומצה, פטיו בטון בעל מרקם כתם חומצה וכו'.

בטון דקורטיבי הוא סוג בטון שעבר ליטוש וליטוש ליצירת גימור חלק. הוא משמש לעתים קרובות לעיצוב פנים הבית, כגון רצפות, משטחים וקירות.

מה זה טראצו?

טראצו הוא חומר מרוכב ששימש במשך מאות שנים. הוא עשוי מחתיכות קטנות של שיש וחומרים אחרים. טרצו בהתזת חול היא טכניקה המשתמשת בטרצו כדי ליצור אפקט אמנותי על פני השטח של בניין או מבנה אחר.

טראצו הוא סוג של ריצוף דקורטיבי העשוי משבבי שיש, שבבי אבן או שבבי זכוכית משובצים בבטון או בצמנט. זה מגיע בהרבה סוגים שונים: טרצו שיש, טרצו גרניט, טרצו אוניקס וכו'.

סוגי בטון אחרים המשמשים למטרות שונות

בטון הוא חומר מרוכב המורכב מאגרגט גס המחובר יחד עם צמנט נוזלי (משחת צמנט) שמתקשה עם הזמן. הוא נמצא בשימוש נרחב ברחבי העולם, ולעתים קרובות מכונה "החומר הנפוצה ביותר מעשה ידי אדם" בעולם.

ישנם סוגים שונים של בטון המשמשים למטרות שונות. סוג בטון אחד נקרא בטון אפור, שצבעו אפור בהיר וניתן לראות אותו במדרכות ובכבישים. סילר בטון שקוף עוזר לשמור על מראה הבטון האפור על ידי הגנה עליו מפני כתמים, נזילות שמן וחומרים אחרים שעלולים לגרום לשינוי צבע.

ישנם סוגים רבים ושונים של בטון דקורטיבי: רצפות בטון מלוטש; משטחי בטון מלוטש; קירות בטון מלוטש; רצפות בטון מלוטש עם עיצובי אריחים; וכו '

ישנם גם סוגים רבים ושונים של טרצו: ריצוף טרצו משיש; ריצוף גרניט טרצו; רצפת טרצו אוניקס

בטון מוחלק הוא סוג של בטון שעבר ליטוש. הוא משמש לייצור בטון דקורטיבי וטרצו. ניתן לגרום למשטח של בטון מוחלק להיראות כמו שיש, גרניט או סוגים אחרים של אבן.

בטון דקורטיבי הוא סוג של בטון מוחלק שעבר ליטוש כדי לייצר מגוון גימורים מאבן טבעית ועד לגימורים דמויי זכוכית. סוג זה של חומר משמש למטרות עיצוב פנים כגון עיצוב הבית וריצוף.

טראצו עם עוד מגוון סוגי בטון נחשבים גם כבטון מוחלק בשל העובדה שהם עשויים מיציקת צמנט חלק ושבבי שיש או אבנים אחרות. זה יכול לשמש עבור משטחים חיצוניים כמו כבישים, פטיו ומדרכות בין היתר.

טראצו הוא חומר ריצוף דקורטיבי ששימש במשך מאות שנים. הוא עשוי משבבי שיש, אבן או מינרלים אחרים המוטבעים בבסיס בטון.

השימוש בבטון מלוטש כמשטח ריצוף גדל במהלך השנים האחרונות ונחשב כיום לאחד מסוגי הטרצו הפופולריים ביותר.

רצפות בטון מלוטש משמשות לעתים קרובות בבנייני משרדים עכשוויים ובפיתוחי מגורים יוקרתיים.

דילוג לתוכן